Перевести страницу

Новости

У Харкові пройшов круглий стіл «Ініціативи проекту «Внутрішньо переміщені особи та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог»


 Круглий стіл «Ініціативи проекту «Внутрішньо переміщені особи та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог» пройшов, 10 березня, у Харківській міській раді. У ході круглого столу представники громадськості та міської влади обговорили нові ініціативи в сфері надання допомоги переселенцям.

 Як повідомила заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан, у Харкові зареєстровано 119 тис. людей, які прибули з Донецької та Луганської областей. «Ми відкрили модульне містечко, а зараз готуємо до роботи соціальний готель, який відкриється за підтримки німецької організації «GIZ». Вже працює Центр допомоги жінкам, які постраждалим від насильства. Психологи постійно працюють з переселенцями. Величезну підтримку надають волонетри, громадські організації. Ми отримали непростий і колосальний досвід, який потрібно вміти використовувати», - сказала віце-мер.

 За її словами, щоб і далі допомагати сім'ям переселенців адаптуватися до життя в іншому місті, Харківська міська рада підтримала проект «Внутрішньо переміщені особи  і приймаючі громади: розвиток толерантності через діалог», який реалізується з 2016 року Центром ґендерної культури в партнерстві з Українським жіночим фондом за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.


 В рамках проекту жінки-переселенки та місцеві мешканки отримали можливість реалізувати свої ініцатіви в Харкові. Всі вони пройшли спеціальні тренінги і розробили проекти. У їх числі - проект «Багатодітна мама - щаслива мама», який народився у  громадській організації «Асоціація багатодітних сімей «АММА». Проект мав на меті запобігання материнського вигоряння; надання багатодітним жінкам ВПО та жінкам місцевих громад відчуття підтримки, виявлення спільних інтересів та захоплень. Для учасниць висококваліфікованим психологом та багатодітною матусею Масалітіною Мариною  було  проведено 4 семінари про те, як знаходити час, щоб стежити за собою, виховувати дітей, як стати для них авторитетом. Жінки змогли безкоштовно відвідати басейн, урок арт-терапії, майстер-класи з танцю, карвінгу, пограти в інтелектуальне шоу та  побувати з екскурсією в Музеї жіночої та гендерної історії.


 Даний проект викликав неабиякий інтерес серед учасниць і, незважаючи на закінчення дії ініціативи, наші матусі планують подальші зустрічі та пошук нових можливостей для саморозвитку.Висловлюємо щиру вдячність нашим партнерам , активним участницям, а сособливо Висоцькій Марині та Прядкіній Тетяні за професійну координацію проекту. Бажаємо натхнення та подальших успіхів у нових ідеях та ініціативах!


Нет комментариев

Добавить комментарий